Čemu se vyhýbat na internetu
Pokud nechcete, aby váš počítač skončil odvařený někde v rohu vaší místnosti, zatímco se snažíte sehnat nějakého ajťáka, který vám přetáhne důležitá data, tak byste se měli vyhnout těmto několika chytákům, na kterých se minimálně každý den někdo nachytá.
internet security 
1)      Vyskakovací okna
Neklikejte na vyskakovací okna. Reklama na produkty a služby, které jsou prostřednictvím těchto okének nabízeny, je značně klamavá. Určitě nezbohatnete za týden, neprodlouží se vám penis, nezlepší se váš zdravotní stav, nevyléčíte rakovinu nějakou trávou. Může to znít sebevíce lákavě, ale prostě se zařekněte, že na to klikat nebudete. Kromě číhajícího ransomware se tam může skrývat i něco mnohem horšího a to šance vylákat z vás kreditku a pin.
 
2)      SPAM a emaily
Pokud máte možnost přesouvat veškerou pochybnou poštu do SPAMU a okamžitě ji mazat, tak tam zařaďte všechny Oriflame, všechny autoboty na peníze, všechny ostatní věci, které za to nestojí. Nic, co je posíláno SPAMEM není žádný zázrak. Na to můžete vsadit veškeré vaše bohatství a jmění.
 výstražný trojúhelník
3)      Temná zákoutí
Přesně tady jsou stránky, které nabízejí léky na rakovinu, léky na smrt, prodlužovací přístroje na penis, zázračné pilulky mládí, jednoduché procedury věčného mládí. Většinou se jedná o šarlatánské hlouposti, které z lidí akorát tahají peníze. U nás se jim obzvláště daří, protože na to, jak jsme ateistický národ, tak máme velkou víru v tyto tajemné síly a mocnosti, kartářky a další podvody, které nás balamutí jen co je pravda.
předcházení podvodům 
4)      Dark web
Pokud se nechcete hrabat v prodeji drog a občasné pasti FBI na pedofily, tak je tomuto místu lepší se vyhnout. JE tam pár zajímavých stránek – například návod na výrobu bomby, tajné vymyšlené projekty americké vlády, popis ruských projektů apod., ale to je tak asi všechno. Celé objevování byste mohli shrnout do pěti minut a ten zbytek už je více méně zbytečné dobrodružství, které akorát tahá peníze.

Podobné příspěvky